Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

woda wchodząca pod tylną szybę 02FLkombi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • woda wchodząca pod tylną szybę 02FLkombi

    klarus, tym razem jakbym się wybierał na północ inaczej (lepiej) sobie grafik ustawię :diabelski_usmiech

  • #2
    woda wchodząca pod tylną szybę 02FLkombi

    Cześć. Okazało się niedawno że spalone żarówki podświetlenia tablicy z tyłu tak naprawdę nie są spalone a skorodowana cała ramka trzymająca żarówke i już wdaje się rdza w okolicach otworów w karoserii. Przyczyną jest woda dostająca się pod tylną szybę i mocząca okolice lampek jakby od środka.
    Samochód bodaj dziś własnie obchodzi 3 urodziny. Jak to wygląda, można to jeszcze podciągnąc pod wadę ukryta i naprawić w ramach gwarancji/niezgodności z umową?

    Komentarz


    • #3
      kubeon, woda dostaje się przez uszczelkę tylnej wycieraczki

      a jak serwisujesz w ASO to nawet nie masz nad czym się zastanawiać - zgłoszenie i tyle

      jak będzie korozja będą malować /ale musi być coś widać, jakieś purchle, etc/

      masz 4 lata na lakier
      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez kubeon
        skorodowana cała ramka trzymająca żarówke i już wdaje się rdza w okolicach otworów w karoserii.
        miałem dokładnie to samo. podświetlenie wymienili mi gratis (auto było po gwarancji), ale u mnie jeszcze nie było widać rdzy. musiałem zapłacić tylko za uszczelkę.

        Komentarz


        • #5
          Kubeon jak ustaliłeś, że woda dostaje się pod tylną szybę? Mam ten sam problem, ale obstawiałem, że woda dostaje się pod uszczelką obudowy lampy.

          Komentarz


          • #6
            Pewnie trzeba ściągnąć plastikowe obicie klapy i będzie widać zacieki od środka...
            Miałem podobny problem, w jednej lampce po zimie od środka nagromadziła się sól-zbierała się wcześniej woda, która odparowała a sól została. Okazało się, że mocne dokręcenie lampki wygina ją łukowato i na środku nie przylega dobrze do blachy mimo, że jest uszczelka. Uszczelkę zwilżyłem silikonem a wkręty przykręciłem z czuciem i na razie wygląda, że nic się tam nie zbiera.
            Antyfotoradar Valentine1
            Harry II Classic+Sirio ML145

            Komentarz


            • #7
              Kolego miałem to samo Lampki mi wewnątrz praktycznie przegniły. Jestem drugim właścicielem auto z 2009. Na klapie w wycięciu na lampki pojawiła się korozja. Klapa wymieniona w ASO na nową bez większych problemów czekałem na decyzje blisko 2,5 miesiąca ale jak później powiedział mi kierownik przedłużył żeby pojawiły się wżery bo wtedy nie malują tylko wymieniają klapę na nową i gwarantem jest SAP a w przypadku malowania jak coś znowu wyjdzie to już ASO robi na własny koszt.
              Wal do ASO i reklamuj nie podawaj powodów tylko mów Panie mam rdzę i składam reklamację.
              Bo jak będziesz im pokazywał że może to tedy albo owedy cieknie to jak trafisz na słabe ASO to zwala winę na ciebie

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez chwieda
                Kubeon jak ustaliłeś, że woda dostaje się pod tylną szybę? Mam ten sam problem, ale obstawiałem, że woda dostaje się pod uszczelką obudowy lampy.
                czytaj to, co napisal Luki. Cieknąć może jeszcze trzecim swiatlem stopu, ale ten drugi przeciek nie powoduje korozji wokół lamp oswietlenia rejestracji.
                Pozdrawiam, Robreg.
                ----
                furmanka.blogspot.com fan ;-)

                Komentarz


                • #9
                  Witam

                  Dzisiaj udałem się do ASO i przedstawiłem sprawę rdzy. Pracownik serwisu poinformował mnie, że jeśli serwisuje Octavię na bieżąco, a klapa nie była malowana to przyjmą reklamację i wyślą zgłoszenie do Poznania który wyda decyzję czy uznają czy nie.
                  Będę informował jak tylko dostanę odpowiedź.

                  Pzdr

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam
                    Mam podobny problem. Octavia 2,5 letnia, jestem drugim właścicielem. Przepaliła mi się żarówka oświetlenia tablicy,jak odkręciłem na klapie na wycięciu na lampkę pojawiła się korozją. Mam pytanie czy mogę reklamować mimo, że jestem drugim właściciekem? Przegląd serwisowy powinienem zrobić na początku grudnia 2014. Warto zrobić szybko przegląd aby była kontynuacją i na wiosnę zgłosić rdzę klapy?
                    Garbus jest zawsze uśmiechnięty

                    Komentarz


                    • #11
                      Właściciel chyba nie ma znaczenia, bardziej wiek auta. Do 3 lat chyba jest rozmowa, powyżej 3 lat - nie wiem. Perforacja nadwozia to ciężki temat - bąbel to już perforacja? Może ktoś z praktyków pomoże.

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja przechodziłem temat u mnie lakier odchodził przy lampce auto z 2009. Gdy zgłaszałem to przebieg był po wymaganym do przeglądu i problemów nie było. 3 lata na lakier i chyba 12 na perforacje. Jedz zapytaj to nie idzie z ich kieszeni tylko z SAP wiec jak serwis jest normalny to ci odpowie na każde pytanie.
                        Przynajmniej ja tak trafiłem

                        Komentarz


                        • #13
                          kubeon, Nurek

                          ściągnij 'tapicerkę/osłonę' klapy bagażnika i sprawdź jak wygląda sprawa od wewnątrz a zwłaszcza łączenie blach - jak ściągniesz osłonę będziesz wiedzieć o które łączenie chodzi

                          ogarnij temat przed upływem 3 roku gwarancji /no i mam nadzieję, że serwisowane od początku w ASO/

                          w mojej o2fl combi MY2010 SAP uznał klapę tył na nówkę sztukę z lakierowaniem /fakt trwało to prawie 2 miesiące, ale 'moje' ASO stanęło na wysokości zadania - SAP co odpowiedź w DISS to inna...raz akceptują nową klapę z lakierowaniem, za chwilę nowa klapa ale lakierowanie na mój koszt a jeszcze innym razem mam walić się na ryj.../

                          pierwszy komplet nowych lampek oświetlenia tablicy miałem wymieniany po pierwszej zimie /gwarancja/, drugi komplet po kolejnej zimie /gwarancja/, ale po trzeciej zimie ściągnąłem tapicerkę i pojechałem do ASO...


                          korozja na łączeniu blach klapy

                          korozja w miejscu 'oświetlenia tablicy'
                          korozja w lampkach oświetlenia tablicy

                          dwa purchle pod lakierem /normalnie na klapie/

                          BTW
                          zmień uszczelkę tylnej wycieraczki - właśnie tamtędy woda dostaje się 'w klapę'



                          kubeon, poczytaj również tutaj

                          Forum - Octavia Club Polska
                          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                          Komentarz


                          • #14
                            W serwisie powiedzieli ze nie istnieje cos takiego jak reklamacja perforacji blachy pomimo iz moja Octavia ma 5 lat moge zlozyc reklamacje. Gdybyscie widzieli mine goscia z serwisu najchetniej odrazu wywaliby mnie za drzwi ale przez zęby powiedzial zeby reklamacje zglaszac

                            Komentarz


                            • #15
                              To jak radzicie, zrobić przegląd w ASO ( termin był na początku grudnia) i potem zgłosić rdzę na klapie. Auto kupowałem używane właśnie w tym ASO, w którym chcę zgłosić korozję.
                              Garbus jest zawsze uśmiechnięty

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Nurek
                                To jak radzicie, zrobić przegląd w ASO ( termin był na początku grudnia) i potem zgłosić rdzę na klapie.
                                Zrób przegląd i na przeglądzie zgłoś korozję na klapie.

                                [ Dodano: Wto 06 Sty, 15 18:15 ]
                                Zamieszczone przez chwieda
                                W serwisie powiedzieli ze nie istnieje cos takiego jak reklamacja perforacji blachy pomimo iz moja Octavia ma 5 lat moge zlozyc reklamacje.
                                Czytam to zdanie przez parę minut i nie mogę go zrozumieć.

                                Komentarz


                                • #17
                                  ]W serwisie powiedzieli ze nie istnieje cos takiego jak reklamacja perforacji blachy pomimo iz moja Octavia ma 5 lat moge zlozyc reklamacje.
                                  Czyli nawet w Twoim 5 letnim aucie rozpatrują to w ramach gwarancji?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Gwarancja jest na powłokę lakierniczą 3 lata, a perforacje 10 lat. Od serwisu zależy jak opisze reklamacje czy będą malować czy wymiana na nową klapę. Z autopsji wiem ze bardziej pasuje im wymiana nową klapę

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Czy macie jakieś propozycję, pomysł na usprawnienie wentylacji pod tapicerką w klapię? Chodzi mi o zwiększenie dostępu powietrza. Nie chcę zdejmować na stałe plastiku z pod klapy. Myślałem o nawierceniu otworów i wstawienie jakiś ładnych dyskretnych kratek wentylacyjnych.
                                      Garbus jest zawsze uśmiechnięty

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Nurek
                                        Czy macie jakieś propozycję, pomysł na usprawnienie wentylacji pod tapicerką w klapię? Chodzi mi o zwiększenie dostępu powietrza. Nie chcę zdejmować na stałe plastiku z pod klapy. Myślałem o nawierceniu otworów i wstawienie jakiś ładnych dyskretnych kratek wentylacyjnych.
                                        Ja odkąd pozbyłem się plastikowej obudowy (wystarczy dolna, duża część) z klapy bagażnika nie mam problemów postępującej korozji (choć woda przez wycieraczkę płynie sobie, że hoho. A że nikogo w bagażniku nie wożę, nie było skarg na popsucie estetyki pojazdu.
                                        Pozdrawiam, Robreg.
                                        ----
                                        furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          To może pokażę jak wygląda to u mnie

                                          Wymiana uszczelki załatwia sprawę, czy TTTM i trzeba to polubić?
                                          Załączone pliki

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            To może oczyścić uszczelkę i ładnie nałożyć na całość (uszczelkę i korpus) np elastycznym uszczelniaczem typu silikon neutralny lub podobnym :idea:
                                            np Oops, something lost
                                            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                            =================================================

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              velmo, załóż nową uszczelkę - to podstawa
                                              kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                              SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Witam

                                                Dzisiaj otrzymałem decyzję: klapa do malowania
                                                Moje pytanie: czy zgadzać się na malowanie czy odwoływać się od decyzji do Poznania z żądaniem wymiany klapy na nową?
                                                Zapytałem serwisanta ze Skody czy po malowaniu zostaną również wymienione uszczelki w klapie, pod ramieniem wycieraczki itp. poinformował mnie że NIE
                                                Przecież to kompletny bezsens przecież woda musiała się w którymś miejscu dostawać i stąd rdza...

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  chwieda, niech malują, ale przed oddaniem do ASO zdemontuj tylną osłonę/tapicerkę i popatrz gdzie jest korozja/etc - generalnie oddaj do ASO bez tej osłony

                                                  będziesz miał możliwość sprawdzenia przy odbiorze

                                                  uszczelką się nie przejmuj - może około 10zł kosztuje a wymienisz ją w 5 minut

                                                  jak możesz to zrób kilka zdjęć i wklej w temat bo jestem ciekawy gdzie masz korozję (chodzi mi o łączenie blach)

                                                  btw
                                                  który rocznik o2fl :?:
                                                  kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                                  SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X